3 Mayıs 2013 Cuma

Düzenleme Komitesi Tarafından Atatürk Anıtına Çelenk Konulması
Saat:10.00
Yer:Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi


'Mahalleler Arası Yunus Emre İlahileri Okuma Yarışması' Finali ve Ödül Töreni
Saat:14.30
Yer:Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Vali Bahaeddin Güney Salonu

 

4 Mayıs 2013 Cumartesi

Minik Dualar ve Mustafa Demirci Konseri
Saat:20.00
Yer:Porsuk Spor Salonu

 

5 Mayıs 2013 Pazar

Mehmet Kemiksiz ve Ertuğrul Erkişi Konserleri
Saat:20.00
Yer:Porsuk Spor Salonu

 

6 Mayıs 2013 Pazartesi

Yunus Emre'nin Kabrini Ziyaret ve Anma Töreni
Saat: 10.00
Yer:Yunusemre Beldesi
Program Sunuculuğu ve Yunus Emre Şiirleriyle Senai Demirci,
Protokol Konuşmaları,
'Yunus Emre Senaryo Yarışması, Yunus Emre Tiyatro Oyunu Yarışması, Yunus Emre Makale Yarışması' Ödül Töreni,
Milli Eğitim Bakanlığı'nın Düzenlediği 'Resim, Şiir ve Kompozisyon Yazma Yarışmaları' Ödül Töreni,
Mehmet Kemiksiz Konseri,
Geleneksel Yunus Emre Aşı İkramı

 

7 Mayıs 2013 Salı

Lise Öğrencileri 'Yunus Emre Şiirleri Okuma Günü'
Saat:14.00
Yer:Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Vali Bahaeddin Güney Salonu

 

Odunpazarı Belediyesi Gösteri ve Sahne Sanatları THM
'Yunus Emre'ye Selam Olsun Albümü' Konseri

Saat:20.00
Yer:Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Vali Bahaeddin Güney Salonu

 

8 Mayıs 2013 Çarşamba

Tepebaşı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu'nun Gösterisi
Saat:17.00
Yer:ESPARK Yanı

 

9 Mayıs 2013 Perşembe

XI. Uluslararası Yunus Emre Sempozyumu Açılışı ve Birinci Oturum
'Yunus Emre, Hayatı, Sanatı, Eserleri ve Etkileri'

Saat:10.00
Yer:ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi

 

XI. Uluslararası Yunus Emre Sempozyumu İkinci Oturum
'Yunus Emre ve Günümüze Tesirleriyle Hoca Ahmet Yesevi ve İmam Maturidi'

Saat:14.00
Yer:ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi

 

'Yunus Emre Oratoryosu'
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Orkestrası ve Ankara Devlet Çok Sesli Müzik Korosu
Saat:20.00
Yer:Anadolu Üniversitesi AKM Salonu

 

10 Mayıs 2013 Cuma

Yunus Emre Anısına 'Türk Dünyası Şiir Şöleni'
Eskişehir 2013 TDKB ve Şairler Derneği
Saat:20.00
Yer:Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Vali Bahaeddin Güney Salonu

 

11 Mayıs 2013 Cumartesi

'Mahalleler Yarışıyor Tiyatro Yarışması' Finali ve Ödül Töreni
Saat:14.00
Yer:Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi Vali Bahaeddin Güney Salonu